85,506
edits
m (Melody revision) |
m (Added Song 206) |
||
Line 444: | Line 444: | ||
|- | |- | ||
| 0205 || 1983-01-15 || ''[[Eso go sakha tomari ashe]]'' || Longing || Bengali || Trital ghazal, qawwali | | 0205 || 1983-01-15 || ''[[Eso go sakha tomari ashe]]'' || Longing || Bengali || Trital ghazal, qawwali | ||
|- | |||
| 0206 || 1983-01-15 || ''[[Manera ankhi satata rakhi]]'' || Contemplation || Bengali || Trital ghazal, qawwali | |||
|} | |} | ||