85,514
edits
m (Revised themes) |
m (Added Song 228) |
||
Line 488: | Line 488: | ||
|- | |- | ||
| 0227 || 1983-01-24 || ''[[Shono go shono go shono go dharavasii]]'' || (Krsna) Contemplation || Bengali || | | 0227 || 1983-01-24 || ''[[Shono go shono go shono go dharavasii]]'' || (Krsna) Contemplation || Bengali || | ||
|- | |||
| 0228 || 1983-01-25 || ''[[Kamsadamane shistapalane]]'' || (Krsna) Determination || Bengali || | |||
|} | |} | ||