85,514
edits
m (Revised theme) |
m (Added Song 296 (soon to come)) |
||
Line 624: | Line 624: | ||
|- | |- | ||
| 0295 || 1983-02-27 || ''[[Eso eso bandhu mama]]'' || (Shiva) Longing || Bengali || Keherwa | | 0295 || 1983-02-27 || ''[[Eso eso bandhu mama]]'' || (Shiva) Longing || Bengali || Keherwa | ||
|- | |||
| 0296 || 1983-02-27 || ''[[Prabhu tomara parash]]'' || Neohumanism || Bengali || Dadra | |||
|} | |} | ||