85,447
edits
m (Revised theme) |
m (Added Song 307 (soon to come)) |
||
Line 646: | Line 646: | ||
|- | |- | ||
| 0306 || 1983-03-03 || ''[[Sundara madhuprabhate]]'' || Longing || Bengali || Dadra | | 0306 || 1983-03-03 || ''[[Sundara madhuprabhate]]'' || Longing || Bengali || Dadra | ||
|- | |||
| 0307 || 1983-03-03 || ''[[Sabakar ati priya adaraniiya]]'' || Contemplation || Bengali || Keherwa | |||
|} | |} | ||