85,506
edits
m (Added Song 343 (soon to come)) |
m (Added Song 344 (soon to come)) |
||
Line 720: | Line 720: | ||
|- | |- | ||
| 0343 || 1983-03-15 || ''[[Tomari liilay bhara e bhuvan]]'' || Longing || Bengali || Keherwa | | 0343 || 1983-03-15 || ''[[Tomari liilay bhara e bhuvan]]'' || Longing || Bengali || Keherwa | ||
|- | |||
| 0344 || 1983-03-16 || ''[[Tomay dhare rakhbo prabhu]]'' || Contemplation || Bengali || Dadra | |||
|} | |} | ||