85,597
edits
m (→1—200: Updated table) |
m (→1—200: Updated table) |
||
Line 277: | Line 277: | ||
|- | |- | ||
| 0133 || 1982-11-20 || ''[[Tava shubha janmadine]]'' || (Baba's Birthday) Englightenment || Bengali || | | 0133 || 1982-11-20 || ''[[Tava shubha janmadine]]'' || (Baba's Birthday) Englightenment || Bengali || | ||
|- | |||
| 0134 || 1982-11-21 || ''[[Janama lagane]]'' || (Baba's Birthday) Englightenment || Bengali || | |||
|} | |} | ||