85,465
edits
m (Added Song 344 (soon to come)) |
m (Added Song 345 (soon to come)) |
||
Line 722: | Line 722: | ||
|- | |- | ||
| 0344 || 1983-03-16 || ''[[Tomay dhare rakhbo prabhu]]'' || Contemplation || Bengali || Dadra | | 0344 || 1983-03-16 || ''[[Tomay dhare rakhbo prabhu]]'' || Contemplation || Bengali || Dadra | ||
|- | |||
| 0345 || 1983-03-16 || ''[[Tomar lagi kata vyatha]]'' || Longing || Bengali || Raga Bhaeravii, Keherwa | |||
|} | |} | ||