85,266
edits
m (Updated table) |
m (→1—200: Updated table) |
||
Line 141: | Line 141: | ||
|- | |- | ||
| 0065 || ''[[Kache ele bale gele na]]'' || Contemplation || Bengali || | | 0065 || ''[[Kache ele bale gele na]]'' || Contemplation || Bengali || | ||
|- | |||
| 0066 || ''[[Rum jhum rum jhum nupur bajaye]]'' || Longing || Bengali || | |||
|} | |} | ||