85,456
edits
(→At Bijon Setu: Fix) |
m (updated table) |
||
Line 13: | Line 13: | ||
| Anandapraceta Acarya || Avadhutika | | Anandapraceta Acarya || Avadhutika | ||
|- | |- | ||
| | | Ac. Adishivananda || Avadhuta | ||
|- | |||
| Ac. Artasevananda || Avadhuta | |||
|- | |||
| Ac. Balabhadra || Brahmacarii | |||
|- | |||
| Ac. Bhaveshvarananda || Avadhuta | |||
|- | |||
| Ac. Giirishananda || Avadhuta | |||
|- | |||
| Ac. Kamaleshananda || Avadhuta | |||
|- | |||
| Ac. Krpashivananda || Avadhuta | |||
|- | |||
| Ac. Mukul || Brahmacarii | |||
|- | |||
| Ac. Prashivananda || Avadhuta | |||
|- | |||
| Shrii Ram Raghuvir || Margii from Jaipur | |||
|- | |||
| Ac. Somnath || Brahmacarii | |||
|- | |||
| Ac. Subrata || Brahmacarii | |||
|- | |||
| Ac. Sutreshvarananda || Avadhuta | |||
|- | |||
| Ac. Venkateshvaranada || Avadhuta | |||
|- | |||
| Ac. Viirendra || Brahmacarii | |||
|- | |||
| Unidentified Margii || Body burned beyond recognition | |||
|} | |} | ||