14,061
edits
(→Consonants: More) |
(→Alphabets: {{No|Not required}}) |
||
Line 25: | Line 25: | ||
|- | |- | ||
| ऐ || ঐ || ai || {{No|Not required}} | | ऐ || ঐ || ai || {{No|Not required}} | ||
|- | |||
| ओ || ও || o || {{No|Not required}} | |||
|- | |||
| औ || ঔ || ao || | |||
|} | |} | ||