85,456
edits
m (→1—200: Updated table) |
m (→1—200: Updated table) |
||
Line 131: | Line 131: | ||
|- | |- | ||
| 0060 || ''[[Tomar jinis tomake diyechi]]'' || Contemplation || Bengali || | | 0060 || ''[[Tomar jinis tomake diyechi]]'' || Contemplation || Bengali || | ||
|- | |||
| 0061 || ''[[Paran dhariya dii tomari carane]]'' || Sacrifice || Bengali || | |||
|} | |} | ||